Twitter
Sanatçılardan CHP liderine tepki: Kılıçdaroğlu bölgeye gitmekten neden imtina ediyor?
04 Nisan 2018 Çarşamba

Hatay'da askeri birliği ziyaret eden sanatçılar, CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nun sert sözlerini kınadı. Ortak yazılı açıklama yapan ünlü isimler, "Kılıçdaroğlu bölgeye gitmekten neden imtina ediyor" diye sordu.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun partisinin grup toplantısında yaptığı, "Şehidimizin daha kanı kurumadı. toplanmışlar bir grup güruh efendim davul zurna klarnet şarkılar türküler" açıklamalarına sanatçılardan tepki geldi. Hatay'da askeri ziyarete giden sanatçılar Kılıçdaroğlu'nu kınadı. Pazar günü Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Genelkurmay Başkanı Orgeneral Hulusi Akar, Hatay'da Oğulpınar Hudut Karakolu'nu ziyaret etti.

Afrin Harekatına katılan askerlere moral ziyaretine İbrahim Tatlıses, Ajda Pekkan, Seda Sayan, Deniz Seki, Mustafa Sandal gibi ünlü isimler de katıldı. Futbolcular da bu ziyarete eşlik etti. Kılıçdaroğlu konuyla ilgili,"Bu rezil adamlar ve onları oraya götüren adam, yüreğin yetiyorsa bir Afrin şehidinin evinin bulunduğu sokaktan geç bir de yaylalar türküsünü söyle bakayım" şeklinde eleştiride bulundu.

KILIÇDAROĞLU'NA ORTAK AÇIKLAMAYLA YANIT VERDİLER

Sanatçılar, yazılı açıklama yapıp Kılıçdaroğlu'nun bu sözlerine tepki gösterdi. Açıklamalarda, "Ana muhalefet liderinin, askerlerimize moral vermek için sınıra giden sanatçıları ne amaçla tahkir ettiğini anlamakta güçlük çekiyoruz. Bu vesileyle sayın Kılıçdaroğlu, bölgeye gitmekten neden imtina ettiğini Türk milletine açıklamalıdır. Ordumuzla ve milletimizle bir bütün olmaktan gurur duyan sanatçılar olarak sayın Kılıçdaroğlu'nun açıklamalarıyla ilgili suç duyurusunda bulunacağımızı kamuoyunun takdirlerine sunuyoruz" ifadelerine yer verildi.

Açıklamanın altına İbrahim Tatlıses, Yavuz Bingöl, Hülya Koçyiğit, Emel Müftüoğlu'nun da aralarında olduğu sanatçılar imza attı.