Twitter
08 Haziran 2017 Perşembe

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun, Rabia işaretiyle ilgili açıklamalarına sert tepki gösterdi.  İç güvenlik birimleriyle Gölbaşı Özel Harekat Dairesi Başkanlığındaki iftarda biraraya gelen Erdoğan, şunları söyledi:

"Türkiye'de muhalefet partisinin başındaki zat, benim Rabia işaretimi çok kıskanmış. Herhalde çok hoşuna gitmiş. 'Bir terör örgütünün işaretini kullanan' diyor. İçini söyle içini. Bu işaretin içeriğinde tek millet, tek bayrak, tek vatan, tek devlet var. Acaba beyefendi sen bu ülkede tek millet değil de çok millet mi istiyorsun? Şu anda içeride olan ama adı milletvekili olan teröristler var ya, zaman zaman omuz omuza verip İstiklal Caddesi'nde yürüyorsunuz ya geçenlerde Gezi olaylarının dördüncü yıldönümünü kutladınız. O kan verdiğimiz, 2 polisimizin şehit olduğu Gezi olaylarının yıldönümünü mü kutluyorsunuz? Beraber yürüdünüz o yollarda siz ve onların kendi paçavraları var, bayrakları yok, bizim ise tek bayrağımız var" şeklinde konuştu.

"Türkiye'yi bölmek isteyenlerle Hakkari'de terör örgütünün paçavralarını dalgalandırdın" Cumhurbaşkanı Erdoğan, Kılıçdaroğlu'na seslendiği konuşmasında şu ifadelere yer verdi:
"Bizim bayrağımızın rengi bellidir, şehidimizin kanı. Hilalimiz bağımsızlığımızın ifadesi, yıldız bizim şehitlerimizin ta kendisidir. Üç tek vatan 870 bin kilometrekare tek vatan. O da mı seni rahatsız etti yoksa? Şuanda el ele kol kola dolaştıkların Güneydoğu Anadolu'yu, Doğu Anadolu'yu bölmek parçalamak istediler, oralarda kendilerine göre devlet kurma çabalarına girdiler ve onlarla beraber gittin, Hakkari'de bir tane Türk bayrağı dalgalandıramadın, onların paçavralarını dalgalandırdın. Onların verdiği destekle miting yaptın. Şimdi hangi yüzle sen bu işarete 'terör örgütünün işareti' diye hakaret ediyorsun. Türkiye Cumhuriyeti devletinden başka devlet, tanımıyoruz. Eğer senin bildiğin bir devlet varsa buyur git, bu kadar açık konuşuyorum."

Cumhurbaşkanı konuşmasında terörle mücadelenin de üzerinde durdu.
Terörle mücadelede başarılı operasyonlara imza atan güvenlik güçlerini kutlayan Erdoğan, "Son aylarda bölücü terör örgütüne tarihin en büyük darbesini vuran, ulaşılmaz denen dağları aşan, girilemez denilen mağaraları tarumar eden, erişilemez denilen silah mühimmat depolarını birer birer ele geçiren kahramanlarımızın her birini alınlarından öpüyorum. Sizler teröristleri etkisiz hale getirdikçe bizler terörün asıl kaynaklarına karşı verdiğimiz mücadeledeki gücümüz de artıyor. Ülkemize yönelik faaliyet gösteren terör örgütlerini Suriye ve Irak başta olmak üzere yuvalandıkları her yerde bulup başlarını ezmek milletimize karşı boynumuzun borcu" dedi.