Twitter
28 Eylül 2017 Perşembe

Olay Bakırköy'de bulunan bir Anadolu lisesinde dün öğlen saatlerinde meydana geldi. İddiaya göre, okulda inşaat işi yapan işçilerin bir gün önce okuldaki kız öğrencilere laf atmasının ardından öğrenciler ve işçiler arasında tartışma yaşandı. Tartışma, araya giren öğretmenlerin sayesinde büyümeden yatıştırıldı. İnşaat işini üstlenen firma yetkilileri de yaşanan olayın ardından okulda çalışan işçileri değiştirdi. Ancak ertesi gün okulda öğrencilerle işçiler arasında yeniden tartışma çıktı. Tartışma kısa sürede kavgaya dönüştü. Kavgada bir öğrenci işçilerden birinin tornavida darbesiyle yaralanırken, bir öğrenci de elini cama vurarak kendisini yaraladı. Yaşanan kavganın ardından okul yetkilileri durumu hemen polis ve sağlık ekiplerine bildirdi.

Olay yerine çok sayıda polis ve sağlık ekibi sevk edilirken okul çevresinde bulunan Mobil Okul Timleri'nde görevli polis memurları da hemen kavgaya müdahale etti. Ekiplerin müdahalesiyle sonlanan kavganın ardından kavgaya karışan işçiler gözaltına alınarak karakola götürüldü. Yaralanan öğrenciler A. Ç. ve A.B.S ise sağlık ekipleri tarafından hastaneye kaldırıldı.

DEHŞET ANLARI KAMERADA

Öte yandan tüm bu yaşananlar ise saniye saniye cep telefonu kamerasıyla kaydedildi. Görüntülerde inşaat işçileri ellerinde fayanslar ve tornavidalarla öğrencilere saldırıyor. Okul bir anda karışırken, yerde yaralı yatan öğrenciye ilk müdahale okul arkadaşlarından geliyor. Öğrencilerin çığlıkları ise ortalığı inletiyor.

Öte yandan olayı duyan öğrenci velileri ise okula gelerek çocuklarından haber almaya çalıştı. Veliler bir süre endişeli bir şekilde bekledi. (İHA)