Nedir Ne Değildir - 12 Ağustos 2021 (Afganlar sınırdan nasıl geçiyor?)
13 Ağustos 2021 Cuma Süre: 02:54:23

Mehmet akif ersoy Nedir ne Değildir'de göç ve göçmen sorununu konuklarıyla masaya yatırıyor.

 

Göçmenler neden Türkiye'ye yöneliyor? Afganlar sınırdan nasıl geçiyor? Afgan göçünde ABD'nin rolü ne? ABD ve NATO'nun Afganistan'dan çekilmesiyle ilgisi var mı? Göçmenlerin dönüşü nasıl sağlanır? Suriyeli ve Afgan göçmenlerin dönüşü için neler yapılmalı? Türkiye'nin göçmen kapasitesi ne? Nerede, ne kadar kalacakları, entegrasyonları planlı mı? Afganistan'dan kim, neden geliyor? Göçmenlere yaklaşım nasıl olmalı? Siyasetçilerin açıklamaları toplumu nasıl etkiliyor?

 

Göçmenlere yaklaşım nasıl olmalı? Siyasetçilerin açıklamaları toplumu nasıl etkiliyor? SGDD Genel Koordinatörü İbrahim Vurgun Kavlak Nedir Ne Değildir'de soruları yanıtladı.

 

Göçmen sorunu nasıl çözülür? Geri dönüşleri nasıl sağlanır kalanlar nasıl entegre olur? TEPAV-OAS Direktörü Prof. Dr. Hilmi Demir Nedir Ne Değildir'de yorumladı.

 

Altındağ'da yaşananların nedeni ne? Ankara'daki provokasyonun ardında ne var? Göçmenler denetim altında mı? DEVA Partisi Hukuk ve Adalet Politikaları Başkanı Av. Mustafa Yeneroğlu Nedir Ne Değildir'de değerlendirdi.

 

Türkiye'nin göçmen kapasitesi ne? Nerede, ne kadar kalacakları, entegrasyonları planlı mı? Afganistan'dan kim, neden geliyor? Özyeğin Üniversitesi Hukuk Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Nuray Ekşi Nedir Ne Değildir'de soruları yanıtladı.

 

Göçmenlerin dönüşü nasıl sağlanır? Suriyeli ve Afgan göçmenlerin dönüşü için neler yapılmalı? Ceza Hukukçusu Prof. Dr. Ersan Şen Nedir Ne Değildir'de geri dönüşün hukuki boyutunu yorumladı.

 

Mehmet Akif Ersoy soruyor; Deva Partisi Hukuk ve Adalet Politikaları Başkanı Avukat Mustafa Yeneroğlu, Ceza Hukukçusu Prof. Dr. Ersan Şen, Sığınmacılar ve Göçmenlerle Dayanışma Derneği (SGDD) Genel Koordinatörü İbrahim Vurgun Kavlak ve Uluslararası Hukuk Uzmanı Prof. Dr. Nuray Ekşi yanıtlıyor.