Serap Belet

Habertürk Gündem Cumartesi 21.00
Habertürk Gündem - 8 Aralık 2021 (BBP asgari ücret için ne öneriyor?)
09 Aralık 2021 Perşembe Süre: 01:09:42

Ekonomide çözüm formülü faiz mi? Asgari ücret için ne öneriyor? BBP ekonomi için neler öneriyor? Merkez Bankası faiz indirecek mi? HDP'ye hazine yardımı kesilmeli mi? Seçim barajı kaldırılabilir mi? Cumhur İttifakı'nda mı kalacak? EYT sorunu nasıl çözülmeli? Sağlık çalışanlarına zam tartışmasına ne diyor? İstanbul Sözleşmesi'ne neden karşı? Erken seçim olur mu? Katar ziyareti ekonomiyi etkiler mi?

 

Habertürk Gündem'de Mustafa Destici: "Asgari ücret konusunda BBP ilk önce açıklama yapan siyasi parti olmuştur. Daha önce 4 bin lira demiştim. Dövizde dalgalanma olunca asgari ücretin 4 bin 500 TL'ye çıkarılması gerektiğini belirttim"

 

Habertürk Gündem'de Mustafa Destici: "Faizle ilgili kararlar verilirken ekonomi ilimi gözetilerek verilmesi gerekir diyoruz. Tahminim Merkez Bankası'nın bu ay faizde indirim yapmayacağı yönünde. Yıl sonuna kadar sabit gideceğini tahmin ediyorum"

 

Habertürk Gündem'de Mustafa Destici: "Biz eski sistemde de barajın sıfır olmasını savunuyorduk. Bu sistemde de hepten sıfır olması lazım. Cumhurbaşkanımızla görüştüğümüzde fikirlerimizi, düşüncelerimizi kendileriyle paylaştık"

 

Habertürk Gündem'de Mustafa Destici: "EYT mağduriyetinin sorumlusu 1999'daki ANAP-DSP'dir. Ben de EYT'li oldum. EYT'liler ortalama 3 bin lira maaş alsalar, yılda 36 milyar gibi bir paraya tekabül eder ki, bunu bütçemizin kaldırabileceğini düşünüyorum"

 

Habertürk Gündem’de Muharrem Sarıkaya soruyor… Konuğu, Büyük Birlik Partisi Genel Başkanı Mustafa Destici yanıtlıyor.

 

DİĞER KISIMLAR
1. Bölüm
12 Aralık 2021 , Pazar
Süre: 49:10