Muharrem Sarıkaya

Habertürk Gündem Cumartesi 21.00
Habertürk Gündem - 22 Eylül 2021 (Yeni bir açılım sürecine ihtiyaç var mı?)
23 Eylül 2021 Perşembe Süre: 01:58:33

Habertürk Gündem'de, Kılıçdaroğlu neden "Çözüm" dedi? Muhalefet "Açılım" hazırlığında mı? Çözüm süreci neden gündem oldu? CHP-HDP çözüm süreci hazırlığında mı? AK Parti "Yeni Çözüm Süreci" der mi? İYİ Parti yeni çözüm süreci ister mi? HDP seçmeni muhatap arıyor mu? Partinin Kandil ile ilişkisi seçmeni rahatsız ediyor mu? Çözüm süreci başaralı olur mu? HDP çözümün adresi mi değil mi? Muhalefet HDP oylarını mı hedefliyor? HDP geçmişten ders çıkardı mı? HDP'nin kapatılması hangi aktörler için avantaj olur? Suriye konuyla ne kadar ilgili? Yeni bir açılım sürecinin dış politikaya etkisi ne olur? CHP'nin "Kürt Sorunu" tanımında hangi maddeler var? Yeni bir açılım sürecine ihtiyaç var mı? Türkiye'nin öncelikli sorunu ne?

 

Habertürk Gündem'de Gürsel Tekin: "Bu ciddi bir mesele yok sayarak çözemezsiniz. Uzun süredir Türkiye'yi dolaşıyorum. Diyarbakır'da, Mardin'de sefalet daha çok hissediliyor. Tüm sefalete rağmen halk demokrasi istiyor"

 

Habertürk Gündem'de Altan Tan: "Bunlar seçime kadar artarak tartışılacak şeyler. Buzdolabından çıkmasında iki önemli şey var: İlki Cumhurbaşkanlığı seçimi ve ikincisi Suriye'nin nasıl bir yöne doğru gideceği"

 

AK Parti "Yeni Çözüm Süreci" der mi? Muhalefet "Açılım" hazırlığında mı? Habertürk Gündem'de Stratejist Tarık Çelenk: "Sorunun çözümünde belirleyici olan devlettir"

 

HDP seçmeni muhatap arıyor mu? Partinin Kandil ile ilişkisi seçmeni rahatsız ediyor mu? CHP-HDP çözüm hazırlığında mı? Siyaset ve Uluslararası İlişkiler Uzmanı Galip Dalay Habertürk Gündem'de soruları yanıtladı

 

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu neden çözüm süreci olmalı mesajı verdi? İYİ Parti yeni çözüm süreci ister mi? Türk Tarih Kurumu Eski Başkanı ve Kayseri 24, 25 ve 26. Dönem Milletvekili Prof. Dr. Yusuf Halaçoğlu Habertürk Gündem'de değerlendirdi

 

Habertürk Gündem’de Muharrem Sarıkaya soruyor… konukları; 24-25 ve 26. Dönem Milletvekili Altan Tan, Stratejist Tarık Çelenk, Siyaset ve Uluslararası İlişkiler Uzmanı Galip Dalay, 24-25 ve 26. Dönem Milletvekili Prof. Dr. Yusuf Halaçoğlu ve CHP Milletvekili Gürsel Tekin yanıtladı.